Kancelaria Radcy Prawnego Joanna Jańczuk

JOANNA JAŃCZUK

radca prawny

GD / GD / 2858

telefon

+ 48 604 174 969

e-mail

joanna@kancelariajanczuk.pl

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

Od wielu lat zapewniam obsługę prawną przedsiębiorcom oraz Klientom indywidualnym.

Posiadam wieloletnie doświadczenie w doradzaniu podmiotom gospodarczym. W swojej dotychczasowej praktyce zawodowej świadczyłam usługi na rzecz spółek z branży budowlanej, energetycznej, stoczniowej, offshore, samochodowej, pośrednictwa pracy, w tym na rzecz grupy spółek o zasięgu międzynarodowym działających w branży morskiej.

Prowadzę obsługę prawną spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych.

Ściśle współpracuję z kadrą kierowniczą obsługiwanych podmiotów, jak również z ich działami księgowości i HR, w swojej pracy korzystam z merytorycznego wsparcia współpracowników Kancelarii, w tym specjalistów z zakresu księgowości i podatków.

W swojej praktyce zawodowej zajmuję się też rozwiązywaniem problemów prawnych osób fizycznych, w szczególności z zakresu prawa cywilnego, prawa pracy, prawa spadkowego i prawa rodzinnego. Mam bogate doświadczenie sądowe. Swoim Klientom zapewniam kompleksowe prowadzenie powierzonej mi sprawy od etapu przedsądowego do etapu egzekucji.

WYKSZTAŁCENIE

Jestem członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku. Odbyłam aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku zakończoną egzaminem zawodowym z jedną z dziesięciu najlepszych lokat na roku.

Ukończyłam prawo na Uniwersytecie Gdańskim oraz filozofię teoretyczną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Studiowałam w Katholieke Universiteit Leuven w Belgii, jestem też absolwentką Programu International Business and Trade Summer Law Program organizowanego przez Catholic University of America w Waszyngtonie - Columbus School of Law i Uniwersytet Jagielloński. W czasie studiów byłam stypendystką Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Marszałka Województwa Pomorskiego za wybitne osiągnięcia w nauce.

Biegle władam językiem angielskim.

radca prawny of counsel
doradca podatkowy

Agnieszka Zalewska

Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w instytucjach finansowych. Specjalizuje się w obsłudze prawnej z zakresu prawa finansowego (prawo bankowe, prawo ubezpieczeń, prawo rynku kapitałowego),ochrony praw konsumentów, ochrony danych osobowych (wdrożenia i weryfikowanie zgodności z RODO) oraz prawie podatkowym. Wspiera pracę Kancelarii w szczególności w zakresie spraw przeciwko bankom, w tym tzw. spraw frankowych.

Patrycja Marzec

Studentka IV roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. W trakcie studiów uczestniczy w zajęciach ze specjalizacji dodatkowej z zakresu prawa nieruchomości, w tym: prawo mieszkaniowe, obrót nieruchomościami, gospodarka nieruchomościami, a także proces inwestycyjno-budowlany. 

Obszar jej zainteresowań skupia się głównie na prawie cywilnym, w szczególności prawie zobowiązań, prawie nieruchomości w aspekcie cywilnoprawnym oraz prawie rodzinnym i spadkowym. W ramach swej praktyki koncentruje się również na zagadnieniach z obszaru prawa gospodarczego.

Po ukończeniu edukacji swoją karierę wiąże z występowaniem jako prawnik procesowy. 

Prywatnie miłośniczka dogtrekkingu. 

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

Z Kancelarią ściśle współpracuje specjalista z zakresu księgowości i podatków z 25-letnim doświadczeniem w branży, właściciel Biura Rachunkowego - Iwona Łangowska.

Kancelaria korzysta również z ekspertyz i konsultacji udzielanych przez grono współpracujących z Kancelarią specjalistów, zarówno z zakresu prawa, w tym m.in. prawa zamówień publicznych, prawa budowlanego, prawa własności intelektualnej, prawa ubezpieczeń społecznych, prawa migracyjnego, jak i doradców kredytowych oraz pośredników obrotu nieruchomości.

W celu zapewnienia kompleksowej i sprawnej obsługi Klientów współpracujemy ponadto z kancelariami komorniczymi oraz Kancelarią Notarialną w Gdańsku.